Marex-1

Skontaktuj się z nami
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell
Szukaj
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell

Klasyfikacja olejów przekładniowych przemysłowych

klasyfikacja olejów przekładniowych przemysłowych

Spis treści

Klasyfikacja olejów przekładniowych przemysłowych stanowi fundamentalną wiedzę dla każdego, kto zajmuje się utrzymaniem maszyn i urządzeń przemysłowych. Oleje te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przekładni, zapewniając ich długotrwałą pracę i ochronę przed zużyciem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak klasyfikowane są oleje przekładniowe i jakie mają zastosowania, zwracając uwagę na aspekty ważne dla hurtowni olejów silnikowych i smarnych.

Klasyfikacja według API

American Petroleum Institute (API) jest jedną z organizacji, która wprowadziła klasyfikację olejów przekładniowych. Klasyfikacja ta opiera się na wydajności olejów oraz ich zdolności do ochrony przekładni w różnych warunkach operacyjnych. Wyróżnia się główne kategorie olejów przekładniowych API, takie jak GL-1 do GL-5, gdzie każda z nich odpowiada różnym wymaganiom dotyczącym wydajności i zastosowania.

Klasyfikacja według AGMA

American Gear Manufacturers Association (AGMA) to kolejna organizacja, która wprowadziła własną klasyfikację olejów przekładniowych. System AGMA jest bardziej szczegółowy niż API i uwzględnia takie parametry, jak lepkość oleju oraz jego odporność na obciążenia. Klasyfikacja AGMA jest często stosowana w przemyśle do określenia, który olej przekładniowy jest najbardziej odpowiedni dla danej aplikacji przemysłowej.

Bardzo dobrym wyborem są oleje przekładniowe przemysłowe Shell które wyznaczają kierunek na rynku.

Klasyfikacja według ISO

Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) również opracowała system klasyfikacji olejów przekładniowych, który koncentruje się głównie na lepkości oleju. Klasyfikacja ISO VG (Viscosity Grade) jest szeroko stosowana na całym świecie i pozwala na dokładne określenie wymaganej lepkości oleju dla konkretnej przekładni przemysłowej.

Znaczenie klasyfikacji

Rozumienie klasyfikacji olejów przekładniowych jest kluczowe dla prawidłowego doboru oleju do konkretnego zastosowania. Wybór nieodpowiedniego oleju może prowadzić do przedwczesnego zużycia elementów przekładni, zwiększonych kosztów utrzymania i potencjalnych awarii maszyn. Dlatego też, klasyfikacja olejów przekładniowych pełni ważną rolę w zapewnieniu efektywności operacyjnej i optymalizacji kosztów w przemyśle.

Niezwykle istotne jest także to, aby wiedzieć czym są oleje obiegowe i jakie dokładnie jest ich zastosowanie w przemyśle.

Warto wiedzieć

Klasyfikacja olejów przekładniowych przemysłowych dostarcza niezbędnych informacji, które umożliwiają dokonanie świadomego wyboru odpowiedniego oleju do konkretnej aplikacji. Wiedza na temat różnych klas wydajności, lepkości oraz zdolności do ochrony przekładni jest nieoceniona zarówno dla producentów, jak i użytkowników maszyn przemysłowych. Hurtownie olejów silnikowych i smarnych, oferując szeroki wybór olejów przekładniowych, mogą zapewnić swoim klientom dostęp do produktów spełniających specyficzne wymagania każdej aplikacji przemysłowej.