Marex-1

Skontaktuj się z nami
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell
Szukaj
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell

Shell Corena S4 R 68 20L

1.190.00

Ilość

Opis

Shell Corena S4 R 68

Poprzednia nazwa: Shell Corena AS 68

Shell Corena S4 R to nowoczesny, syntetyczny olej do sprążarek powietrza z unikalnym zaawansowanym pakietem dodatków. Został zaprojektowany by zapewnić najlepsze właściwości smarne w łopatkowych i śrubowych kompresorach powietrza. Produkt zawiera specjalny pakiet dodatków uszlachetniających by doskonale zabezpieczać urządzenia pracujące z ciśnieniam roboczym > 25 [bar], temperaturze wylotowej > 100 [0C]. Interwał wymiany produktu Shell Corena S4 R może dochodzić do 12 000 [mth].

Właściwości i korzyści

 • Wydłużone interwały wymiany – dłuższa eksploatacja Shell Corena S4 R jest zaprojektowany do wydłużenia okresów wymiany nawet do 12 000 [mth] (o ile producent urządzenie nie zaleca inaczej) nawet w temperaturach pracy > 100 [0C]. Nowoczesna formulacja produktu Shell Corena S4 R pozwala na wydłużenie okresu używalności oleju przez:
 • doskonałą odporność na degradację temperaturowa i chemiczną,
 • zapobieganie tworzeniu się osadów węglowych w szczelinach kompresorów śrubowych i łopatkowych,- utrzymanie doskonałej czystości w separatorach olej/powietrze, jak również w systemach koalescencyjnych, Okresy między wymianami oleju będą zależne od rodzaju przyjmowanego powietrza, warunków pracy i warunków środowiskowych. Dla wilgotnego i gorącego klimatu tj. Azja lub regiony Pacyfiku zaleca się skrócenie interwałów wymiany (sprawdzić zalecenia regionalnego OEM).
 • Doskonała ochrona przeciwzużyciowa Shell Corena S4 R przez wiele lat doskonale chroni wewnętrzne powierzchnie metali przed korozją i zużyciem. Zawiera doskonały pakiet dodatków przeciwzużyciowych co znacznie wydłuża okres eksploatacji najbardziej narażonych na zniszczenie mechaniczne części tj. łożyska lub przekładnie.
 • Sprawność systemów Szybkie uwalnianie powietrza oraz zapobieganie powstawaniu piany to krytyczne właściwości dla oleju kompresorowego, co daje szybki start oraz utrzymywanie stałego nadciśnienia. Shell Corena S4 R jest zaprojektowany do szybkiego uwalniania powietrza bez możliwości tworzenia się piany, zapewnia to bezawaryjną pracę w cyklicznych warunkach. Dodatkowo Shell Corena S4 R pozwala dobrze separować wodę z separatorów olej/powietrze oraz osuszaczy.

Zastosowanie

 • Łopatkowe i rotacyjne sprężarki powietrza Shell Corena S4 R jest odpowiednim olejem do zastosowania we wtryskowym i rozbryzgowym systemie smarowania w jedno i dwustopniowych kompresorach pracujących z ciśnieniem roboczym > 25 [bar] i temperaturze przekraczającej 100 [0C] (włącając również pracę okresową w w/w warunkach).
 • Trudne warunki pracy Może również być użyty wszedzie tam, gdzie można się spodziewać wysokich temperatur, tz. gdzie wysoka temperatura oleju nie może być zredukowana do normalnego poziomu.
 • Turbogeneratory ABB Shell Corena S4 R jest zalecany do zastosowania w turbogeneratorach Firmy ABB połączonych z nisko lub średnioobrotowymi silnikami Diesla stosowanych w przemyśle okrętowym oraz w energetyce.

Dopuszczenia i Aprobaty

ISO 6743-3A-DAJ. Corena S4 R 68 spełnia ABB VTR0HZTL 90617 list 3a, (Specjalny olej syntetyczny o niskim spółczynniku tarcia). Interwał wymiany 3000-6000 [mth] temp.<90?C. (HZTL 90617, lista 3a).Shell Corena S4 R jest kompatybilny z uszczelnieniami przewidzianymi do użycia z olejem mineralnym.

Ochrona środowiska

Nie wylewać zużytego oleju do ścieków, zbiorników wodnych, na ziemię. Usuwać zużyty olej z pomocą jednostek recyklingu.

Bezpieczeństwo pracy

Informacje dotyczące Bezpieczeństwa i Higieny użytkowania znajdują się w Karcie Charakterystyki.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

 • Nazwa produktu: Shell Shell Corena S4 R 68
 • Poprzednia nazwa produktu: Corena AS 68
 • Zastosowanie: olej sprężarkowy
 • Gęstość w temp. 15°C kg/m3: 848
 • Temp. zapłonu COC°C minimum: 248
 • Lepkość kinematyczna mm2/s (cSt) w temp. 40°C: 68.00
 • Lepkość kinematyczna mm2/s (cSt) w temp. 100°C: 10.20
 • Wskaźnik lepkości: 135

Informacje dodatkowe

Waga 20 kg
Marka

Shell

Stan

Nowy

Pojemność opakowania

20

Waga produktu z opakowaniem jednostkowym

20

Numer katalogowy producenta

550026204

EAN (GTIN)

5011987186293

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Shell Corena S4 R 68 20L”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *