Marex-1

Skontaktuj się z nami
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell
Szukaj
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell

Shell Omala S4 WE 220 209L

9.490.00

Ilość

Opis

Shell Omala S4 WE 220

Poprzednia nazwa produktu: Shell Tivela S 220

Shell Omala S4 WE to zaawansowany, wysokowydajny, syntetyczny, przemysłowy olej przekładniowy do zastosowania w przekładniach ślimakowych. Posiada w swoim składzie bazę polialkiloglikolową (PAG) oraz doskonały pakiet dodatków uszlachetniających. Oferuje doskonałe właściwości eksploatacyjne (oszczędność energii, redukcja tarcia, wydłużone interwały wymiany, wysoka odporność na micro-pitting,) w trudnych warunkach pracy.

Właściwości i korzyści

  • Długie interwały wymiany – niższe koszty utrzymania ruchu. Formulacja Shell Omala S4 WE zapewnia doskonałe właściwości antyutleniające, stabilność termiczną, długie okresy użytkowania oraz zabezpieczenie przed tworzeniem się produktów utlenienia w wysokich temperaturach. Właściwości te pomagają w utrzymaniu czystości układów przy długich interwałach użytkowania. Shell Omala S4 WE umożliwia znaczące wydłużenie czasu eksploatacji urządzeń w porównaniu do konwenconalnych olejów przekładniowych.
  • Doskonała ochrona przeciwzużyciowa .Shell Omala S4 WE doskonale przenosi obciążenia zapewniając doskonała trałośc podzespołów nawet w warunkach udarowych. Chroni również przed występowaniem zjawiska „micro-pitting’u”. Te właściwości dają dużą przewagę nad mineralnymi produktami smarnymi w zakresie trwałości przekładni i łożysk.
  • Efektywna praca systemów. Shell Omala S4 WE umozliwia zwiększenie efektywności układów przekładniowych poprzez bardzo niską temperaturę płynięcia, co znacznie zmniejsza tarcie w porównaniu z produktami mineralnymi. Powoduje to polepszenie smarowania układów przy starcie w niskich temperaturach. Testy stanowiskowe dowiodły zwiększenie sprawności i wydajności pracy układów do 15% w porównaniu do standardowego oleju mineralnego oraz 11 % w porównaniu do olejów syntetycznych PAO. Wyniki zostały potwierdzone przez producentów urządzeń w wielu układach.

Główne zastosowania

  • Zamkniete przemysłowe przekładnie ślimakowe Shell Omala S4 WE jest zalecany do przekładni ślimakowych pracujących w ciężkich warunkach tj. wysokie obciążenie, bardzo niskie lub wysokie temperatury pracy, duże skoki temperatur.
  • Systemy o wydłużonych okresach międzyprzeglądowych Shell Omala S4 WE jest zalecana dla urządzeń pracujących w ciężkich warunkach, gdy wymiany oleju są rzadkie i wymagane są długie interwały wymiany oraz z uwagi na trudną dostępność (np. przekładnie w turbinach wiatrowych).
  • Inne zastosowania Shell Omala S4 WE jest polecany do wielu typów przekładni lub innych podzespołów, gdzie występuje smarowanie cyrkulacyjne lub rozbryzgowe. Shell Omala S4 WE nie jest zalecany do smarowania komponentów układów przekładniowych wykonanych z aluminium lub jego stopów. Dla wysokoobciążonych przekładni zębatych lub śrubowych zalecane są produkty z grupy Shell Omala S2 G. Do przekładni hipoidalnych stosowanych w pojazdach muszą być stosowane produkty z grupy Shell Spirax.

Procedura wymiany

Shell Omala S4 WE zawiera bazę polialkilenoglikolową (PAG), która nie jest kompatybilna z olejem mineralnym oraz z innymi olejami syntetycznymi. Przy wymianie oleju należy zachować środki ostrożności oraz pamiętać o braku mieszalności i innymi bazami olejowymi. Przed pełną wymianą, system przekładniowy powinien być przepłukany minimalną ilością oleju Shell Omala S4 WE, przez rozruch układu bez obciążenia do jedo zagrzania, a następnie ciepły olej musi być usunięty z układu. Uszczelnienia pracujące z olejem mineralnym powinny być usunięte i zastąpione kompatybilnymi z PAG. Kontrola układu po wymianie powinna nastąpić po kilku dniach użytkowania celem sprawdzenia czystości oleju i zabrudzeń układu.

Informacje dodatkowe

Waga 200 kg
Stan

Nowy

EAN (GTIN)

0021400053663

Producent

Shell

Pojemność opakowania

20

Klasa lepkości SAE

inna, 220

Waga produktu z opakowaniem jednostkowym

20

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Shell Omala S4 WE 220 209L”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *