Marex-1

Skontaktuj się z nami
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell
Szukaj
Autoryzowany Dystrybutor Shell
Autoryzowany
Dystrybutor Shell

SHELL RIMULA R4 L 15W40 209L

3.590.00

Ilość

Opis

Olej mineralny na bazie API Group II z dodatkami niskopopiołowymi „Low SAPS” zapewniający znakomite smarowanie i ochronę wysokoobciążonych silników dużej mocy produkcji europejskie, amerykańskiej i japońskiej, stosowanych w transporcie drogowym i w maszynach roboczych.

Olej Shell Rimula R4 posiada cały szereg aprobat i specyfikacji wydanych przez wielu producentów silników ze światowej czołówki i stanowi doskonały wybór dla przedsiębiorstw z sektora logistyki i transportu publicznego.

Odpowiedni dla szerokiego zakresu intensywnych zastosowań.

Odpowiedni dla silników spełniających normy Euro II, III i wybranych silników spełniających normę Euro IV.

Dzięki doskonałej ochronie przed zużyciem i osadami olej Shell Rimula R4 jest idealny dla szerokiej gamy wysokoobciążonych silników Diesla wymagającej zwiększonej odporności na wysokie temperatury i obciążenia.

W przypadku pojazdów z najnowocześniejszymi układami kontroli emisji takimi jak filtry cząstek stałych do silników Diesla zalecamy nasze produkty niskoemisyjne takie, jak Shell Rimula R4 L, R6 LM lub LME.

Unikatowa, aktywna technologia dla nowoczesnych silników dużej mocy. Bez względu ile i w jakich warunkach pracują twoje samochody, czy maszyny – upał, mróz, pył, błoto czy nierówny teren – potrzebujesz oleju, który zabezpieczy ich silniki w każdych warunkach. Formuła “wzmocnionej ochrony” zastosowana w olejach Shell Rimula, przeznaczonych do najbardziej obciążonych silników Diesla, zapewnia ochronę w trzech krytycznych obszarach.

  • Ochrona przed kwasami – sprawdzone dodatki uszlachetniające pomagają chronić silnik przed korozją powodowaną przez kwasy powstające w procesie spalania paliwa.
  • Ochrona przed osadami – utrzymywanie wnętrza silnika w czystości, co przedłuża jego żywotność i zapewnia uzyskiwanie optymalnych osiągów.
  • Ochrona przed zużyciem mechanicznym – zapobiega kontaktowi metalowych ruchomych części silnika, co przedłuża jego żywotność.

Olej Shell Rimula R4 został zaprojektowany, aby zapewnić ochronę dla nowoczesnych silników z turbodoładowaniem, chłodnicą międzystopniową i recyrkulacją gazów spalinowych. Od wysokoobciążonych punktów kontaktowych w układzie rozrządu sinika po ekstremalne temperatury tłoków i pierścieni, olej Shell Rimula R4 dostosowuje się do warunków pracy silnika i pomaga minimalizować koszty eksploatacji i działalności, stanowiąc jednocześnie jedno, wszechstronne rozwiązanie w dziedzinie smarowania dla nowoczesnych flot.

Moc ochrony

Wysoce stabilny, spełniający podwójną funkcję dodatek zapewnia dodatkową ochronę przed gęstnieniem oleju także w nowoczesnych silnikach niskoemisyjnych charakteryzujących się wysokim poziomem zanieczyszczeń i sadzy. Zapewnia to ochronę silników z turbodoładowaniem spełniających normy US 2004, Euro III i Euro IV także w najcięższych warunkach.

Aktywna technologia dla skuteczniejszej ochrony

Olej Shell Rimula R4 zawiera molekuły o podwójnym działaniu, które wraz z tradycyjnymi dodatkami podnoszą jego skuteczność. Skład oleju umożliwia przechwytywanie sadzy obecnej w nowoczesnych silnikach w celu ich ochrony przed zużyciem i osadami.

Unikalna aktywna technologia

Zastosowanie unikalnej formuły środków dyspersyjnych i detergentów, których działanie wzmacnia dodatek o podwójnym działaniu przekłada się na skuteczniejsze oczyszczanie silnika i optymalną lepkość w porównaniu z olejami poprzedniej generacji (API CH-4/ACEA E5).

Skuteczniejsze oczyszczanie

W teście ASTM silnika Caterpillar 1R technologia Shell Rimula R4 zapewniła więcej widocznych korzyści w porównaniu z olejami poprzedniej generacji.

Lepszy przepływ: zaawansowane składniki dyspersyjne zapewniają odpowiedni przepływ oleju i zapobiegają jego gęstnieniu na skutek osadów sadzy. Wyniki uzyskane przez olej Shell Rimula R4 w teście Mack T8E znacznie przekroczyły minimalne wymogi specyfikacji ACEA i API – aż do 75% zapewniając lepsze wyniki w porównaniu ze zwykłym olejem w technologii API CH-4.

Zużycie silnika: w testach Mack T10 i Cummins M-11 EGR olej Shell Rimula R4 przewyższa normy API CI-4 i ACEA E7 pod względem zużycia pierścieni tłoków i wodzika. W szczególności przewyższa wymogi normy API CI-4 dotyczące zużycia wodzika – aż do 50%.

Spełnione wymagania i posiadane aprobaty:

ACEA E9, E7; API CJ-4, CI-4+, CI-4, CH-4, CG-4, CF-4, CF; Caterpillar ECF-2, ECF-3; Cummins CES 20081, 77, 72, 71; DDC: 93K218; Deutz DQC-III-10 LA; JASO DH-2; Mack: EO-O Premium Plus; MAN M 3575; MB 228.31; MTU Catagory 2.1; spełnia IVECO T2 E7; Renault Trucks RLD-3; Volvo VDS-4, VDS-3

Informacje dodatkowe

Waga 200 kg
Stan

Nowy

EAN (GTIN)

5905220374083

Kod producenta

SHE RIMULA R4L 15W40 209

Marka

Shell

Model

RIMULA R4 L

Pojemność opakowania

209

Klasa lepkości SAE

15W-40

Przeznaczenie

Samochody ciężarowe

Waga produktu z opakowaniem jednostkowym

240

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SHELL RIMULA R4 L 15W40 209L”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *